Wild Rift Destek tier listesi 7.3 yaması en iyi şampiyonlar

Elmas+ kademesinde Destek için en güçlü şampiyonlar Senna (53.9%), Hwei (53.8%), Braum (52.3%). Çin sunucusundaki dereceli maçlara göre S+ ile D arasında sıralanan Wild Rift Destek şampiyonları, kazanma, seçilme ve yasaklanma oranlarıyla.

Son Güncelleme

Yama 7.3

İstatistik tarihi 14 Ekim 2026

Örneklem Çin sunucusunda dereceli

Veriler nasıl hesaplanır

Filtreler

Elmas+Çin sunucusunda dereceliİstatistik tarihi 14 Ekim 2026

Senna

Senna

Kademe
S+
Kazanma oranı
53.9%
Seçilme oranı
12.8%
Yasaklanma oranı
31.7%
Hwei

Hwei

Kademe
S+
Kazanma oranı
53.8%
Seçilme oranı
1.8%
Yasaklanma oranı
63.5%
Braum

Braum

Kademe
S
Kazanma oranı
52.3%
Seçilme oranı
4.3%
Yasaklanma oranı
1.1%
Leona

Leona

Kademe
S
Kazanma oranı
51.5%
Seçilme oranı
10.4%
Yasaklanma oranı
7.0%
Thresh

Thresh

Kademe
S
Kazanma oranı
50.9%
Seçilme oranı
14.6%
Yasaklanma oranı
10.5%
Brand

Brand

Kademe
A
Kazanma oranı
52.1%
Seçilme oranı
2.7%
Yasaklanma oranı
9.8%
Malphite

Malphite

Kademe
A
Kazanma oranı
51.4%
Seçilme oranı
8.1%
Yasaklanma oranı
40.8%
Janna

Janna

Kademe
A
Kazanma oranı
51.5%
Seçilme oranı
2.7%
Yasaklanma oranı
0.2%
Soraka

Soraka

Kademe
A
Kazanma oranı
51.0%
Seçilme oranı
4.8%
Yasaklanma oranı
1.6%
Galio

Galio

Kademe
A
Kazanma oranı
51.2%
Seçilme oranı
2.5%
Yasaklanma oranı
2.8%
Sona

Sona

Kademe
A
Kazanma oranı
51.0%
Seçilme oranı
3.8%
Yasaklanma oranı
0.3%
Morgana

Morgana

Kademe
A
Kazanma oranı
50.3%
Seçilme oranı
6.4%
Yasaklanma oranı
37.7%
Rell

Rell

Kademe
B
Kazanma oranı
50.7%
Seçilme oranı
3.1%
Yasaklanma oranı
1.2%
Nami

Nami

Kademe
B
Kazanma oranı
50.4%
Seçilme oranı
4.1%
Yasaklanma oranı
0.1%
Sett

Sett

Kademe
B
Kazanma oranı
50.6%
Seçilme oranı
1.5%
Yasaklanma oranı
1.6%
Nautilus

Nautilus

Kademe
B
Kazanma oranı
49.3%
Seçilme oranı
13.0%
Yasaklanma oranı
4.2%
Milio

Milio

Kademe
B
Kazanma oranı
49.9%
Seçilme oranı
4.1%
Yasaklanma oranı
4.3%
Karma

Karma

Kademe
B
Kazanma oranı
49.8%
Seçilme oranı
4.2%
Yasaklanma oranı
0.3%
Ornn

Ornn

Kademe
B
Kazanma oranı
50.2%
Seçilme oranı
1.2%
Yasaklanma oranı
0.2%
Zyra

Zyra

Kademe
B
Kazanma oranı
49.7%
Seçilme oranı
4.8%
Yasaklanma oranı
33.4%
Maokai

Maokai

Kademe
C
Kazanma oranı
49.6%
Seçilme oranı
5.2%
Yasaklanma oranı
0.5%
Lulu

Lulu

Kademe
C
Kazanma oranı
49.0%
Seçilme oranı
9.9%
Yasaklanma oranı
9.1%
Yuumi

Yuumi

Kademe
C
Kazanma oranı
49.0%
Seçilme oranı
9.1%
Yasaklanma oranı
33.0%
Zilean

Zilean

Kademe
C
Kazanma oranı
49.9%
Seçilme oranı
1.2%
Yasaklanma oranı
0.8%
Lux

Lux

Kademe
C
Kazanma oranı
49.1%
Seçilme oranı
8.1%
Yasaklanma oranı
15.0%
Rakan

Rakan

Kademe
C
Kazanma oranı
49.7%
Seçilme oranı
2.5%
Yasaklanma oranı
0.2%
Alistar

Alistar

Kademe
C
Kazanma oranı
49.3%
Seçilme oranı
3.6%
Yasaklanma oranı
0.5%
Seraphine

Seraphine

Kademe
C
Kazanma oranı
48.9%
Seçilme oranı
6.2%
Yasaklanma oranı
1.0%
Vel'Koz

Vel'Koz

Kademe
D
Kazanma oranı
49.3%
Seçilme oranı
2.0%
Yasaklanma oranı
0.7%
Pyke

Pyke

Kademe
D
Kazanma oranı
48.9%
Seçilme oranı
3.7%
Yasaklanma oranı
2.7%
Blitzcrank

Blitzcrank

Kademe
D
Kazanma oranı
48.3%
Seçilme oranı
6.8%
Yasaklanma oranı
2.1%
Veigar

Veigar

Kademe
D
Kazanma oranı
47.0%
Seçilme oranı
2.9%
Yasaklanma oranı
11.0%
Swain

Swain

Kademe
D
Kazanma oranı
46.0%
Seçilme oranı
3.0%
Yasaklanma oranı
3.2%

Diğer koridorların en iyileri

Kazanma oranıSeçilme oranı

Sıkça sorulan sorular

Wild Rift'te en iyi Destek şampiyonu kim?
Elmas+ kademesinde Destek için en güçlü şampiyonlar Senna (53.9%), Hwei (53.8%), Braum (52.3%).
Wild Rift'te en çok hangi şampiyonlar yasaklanıyor?
En çok yasaklanan şampiyonlar Hwei (63.5%), Malphite (40.8%), Morgana (37.7%).
Wild Rift'te en çok hangi şampiyonlar seçiliyor?
En çok seçilen şampiyonlar Thresh (14.6%), Nautilus (13.0%), Senna (12.8%).
Wild Rift tier listesi nasıl hesaplanıyor?
Harf her koridor ve kademe içinde Çin sunucusundaki son günün dereceli maçlarının kazanma oranı (ağırlık %80) ve seçilme oranından (ağırlık %20) verilir. Çok az seçilen şampiyonlara harf verilmez.